Зміцнення та стабілізація ґрунтів
Зміцнення ґрунту
Зміцнення та стабілізація грунтів (зміцнення схилів, берегових ліній водойм, інженерний захист)
Проекти дорожнього та цивільного будівництва потребують міцних основ, ґрунтів подальшого будівництва. Адже від основи залежить здатність, що несе, а значить і термін експлуатації об’єкта.
Зміцнення (стабілізація) ґрунту є одним із найскладніших і трудомістких процесів у всій будівельній індустрії. Якісно виконати зміцнення ґрунтів здатні лише спеціалізовані компанії, які мають відповідні ресурси: штат досвідчених фахівців, спецтехніку та сучасні технології.
Ми допоможемо вирішити проблеми зміцнення та посилення! Консультація безкоштовна. Виїзд спеціаліста для огляду. Телефонуйте! +38 (044) 351 12 74, +38 (067) 504 99 69
Зміцнення грунту може проводитися як при будівництві як нової будівлі на складних грунтах, так і при ремонті і реконструкції конструкцій, що просів або покосилися, (фундаментів, опор, основ), а також при різкій зміні характеристик грунту через появу великої кількості вологи. Стабілізація ґрунту включає зміну однієї або декількох властивостей ґрунту спільно з використанням методів модифікації для поліпшення як фізичних, так і механічних властивостей ґрунту для конкретних застосувань шляхом контрольованої зміни текстури, пластичності, структури та міцності ґрунту.
Основна мета зміцнення та стабілізація ґрунту – зміцнити основу, яка буде здатна витримати розрахункове навантаження.
Переваги стабілізації ґрунту включають значне поліпшення довговічності та міцності та, отже, несучої здатності. Зміцнення грунту проводиться при будівництві нової будівлі на складних грунтах, при ремонті і реконструкції фундаментів, що просіли або покосилися, а також при різкій зміні характеристик грунту через появу великої кількості вологи.
Нестійкі ґрунти, схильні до зсувів, водонасичені піски є ненадійними основами для будівництва, тому для їхньої підготовки застосовують різні методи зміцнення. Під закріпленням ґрунтів мають на увазі підвищення їх міцнісних і несучих характеристик, водонепроникності та опору розмиву. Для кожного виду ґрунту використовують різні методи глибинного зміцнення.
Хімічне зміцнення ґрунтів
Метод хімічного зміцнення ґрунтів заснований на нагнітанні під тиском у ґрунт хімічної речовини – смол. Для закріплення використовують різні матеріали (поліуретанові, силикатні ) або інші види смол, які твердіють під впливом хімічної реакції. Процес подачі смол у ґрунт здійснюється шлангом через анкерні системи, які пробурюються у ґрунт.
Хімічне зміцнення застосовується для посилення різних ґрунтів (скельні, великоуламкові, піщані, земляні, змішані), в результаті проведення робіт в залежності від використовуваного матеріалу максимум через пару годин отримуємо тверду суміш ґрунту та смоли, яка володіє високою несучою здатністю та необхідними характеристиками міцності. Ми рекомендуємо використовувати перевірені якісні смоли компанії “Minova”
Цементація ґрунту
Цементація ґрунту
Цементація ґрунту – найпоширеніший і найдешевший вид зміцнення ґрунтів під фундаментами. У спеціально визначених місцях виробляється буріння свердловин, а потім по порожніх шнеках проводиться закачування під великим тиском спеціальних цементних складів. Розчин проникає у всі щілини та порожнини та утворює шар монолітного міцного ґрунту. Даний метод застосовується для закріплення уламкових скельних відкладень великого і середньозернистого пісків, галечникових відкладень, а також для заповнення утворених у ґрунтах карстових порожнин.
Звести будинок на крутому схилі яру чи пагорба – непросте завдання. Що ж робити, якщо відведена під будівництво територія має нерівний рельєф або має великий ухил? Сучасні технології дозволяють реалізувати кілька ефективних рішень, що перетворюють недоліки проблемної ділянки на переваги.
До технології цементації грунту вдаються в різних ситуаціях. Грунти на місці будівництва нової будівлі можуть виявитися слабкими або існує небезпека зсувів. Крім того, будівництво може проходити на схилі, біля яру, недалеко від водойм, або на болотистій місцевості. Дуже велику небезпеку для фундаменту є також підйом підземних ґрунтових вод.
Тампонування гірських порід методом цементації
Цементація ґрунтів (порід) – єдиний часом вихід із становища у гірській справі. Цементація порід часто необхідна при підземних будівельних роботах, якщо по дорозі виникла область високорухливих грунтів. Цементацію гірських порід дуже широко застосовують у гірничій промисловості (проходки вертикальних стовбурів шахт і копалень).
Обводненість гірських порід є одним із факторів, що знижує швидкість проходки вертикальних стовбурів шахт і копалень. Для попередження приток підземних вод у стволи, що споруджуються в міцних породах, застосовують тампонаж – штучне заповнення тріщин і порожнин у гірських породах різними тампонажними матеріалами через свердловини під тиском. Обводненість міцних гірських порід характеризується, як правило, тріщинуватістю, пористістю або закарстованістю. Залежно від характеру обводнених порід для їхньої водоізоляції застосовують різні цементні склади для заповнення та зміцнення.
Кроме того, укрепление грунтов цементацией требуется выполнить при любом повышении фактической нагрузки на фундамент. Это бывает связано, например, с достройкой дополнительных этажей. Рекомендуется оно и при профилактике осадочности в зданиях, которые находятся в фазе строительства или уже возведены и введены в эксплуатацию. Цемент плотно заполняет собой любые пустоты, будь то каверны в закарстованных породах или трещины в фундаменте.
Переваги методу цементації
Технологія не нова, але варто відзначити, що цей метод досить універсальний, тому його можна дуже легко застосовувати на різних грунтах в різних технічних умовах.
Які переваги технології зміцнення методом цементації?
– Дії за цією технологією не порушують цілісність підстав;
– Метод можна застосовувати у поєднанні з іншими технологіями;
– Вирішуються проблеми ґрунтів різних типів;
– Цементація ґрунтів дозволяє досягти високих показників міцності ґрунту за порівняно невеликий час;
– Цей метод є порівняно дешевим.
Анкерне кріплення
Грунтові анкери MINOVA MAI SDA
Купити ґрунтові анкери MINOVA MAI SDA
Розвиток висотного та підземного будівництва України вимагає на сьогодні влаштування котлованів глибиною до 25…30 м і більше. Надійне та економічне кріплення стін котлованів у цих умовах досягається за рахунок використання ґрунтових анкерів, довжина яких зросла до 10…50 м і більше. Крім промислового та цивільного будівництва ґрунтові анкери застосовуються також при будівництві об’єктів транспорту, гірничої промисловості, гідротехнічних споруд тощо.
Сучасна технологія анкерування з використанням грунтових анкерів Minova MAI SDA, що самозабурюються. Висока ефективність цих анкерів доведена при бурінні в незв’язному ґрунті або пухкій гірській породі і полягає у використанні одноразової бурової коронки і порожнистого сталевого стрижня з подальшою його цементацією спільно з навколишнім ґрунтом, при цьому буріння та цементація, як правило, проходять одночасно, що суттєво підвищує продуктивність та знижує тривалість виконання робіт.
Самозабурювальні ґрунтові анкери Minova MAI SDA крім кріплення котлованів, підпірних стін і тунелів застосовують також як буро ін’єкційні мікро паль при влаштуванні / посиленні фундаментів, а також при закріпленні схилів як ґрунтові нагелі. При цьому технологія виконання робіт при влаштуванні ґрунтових анкерів, мікро паль або нагелів принципово нічим не відрізняється.
Чому ми рекомендуємо системи Minova MAI, що самозабурюються?
Компанія Minova MAI GmbH пропонує широкий асортимент високоефективних продуктів та послуг у сфері підтримки та зміцнення ґрунту, а також великий спектр рішень для стабілізації схилів, ґрунтового проектування, тунелебудування, гірничої промисловості та рекультивації земель. Наші унікальні технології є результатом більш ніж 40-річного досвіду у виробництві та постачанні геотехнічних продуктів та послуг, а також спеціалізованих рішень, адаптованих до вимог наших клієнтів. Виробниче підприємство Minova MAI GmbH, розташоване в Австрії, відповідає найвищим промисловим стандартам та має сертифікати ISO 9001, 14001 та 18001. Компанія Minova MAI GmbH входить до групи Minova, що належить корпорації Orica.
Самозабурювальну систему Minova MAI можна використовувати як самозабурювальний анкер для грунтів і гірських порід (SRN), так і як самозабурювальні мікропали (MIP). Дані геотехнічні системи призначені для армування нестабільних грунтів, таких як пісок, гравій, мул, глина, а також м’яких, напівтвердих і тріщинуватих порід. Для проектів такого роду системи Minova MAI є найбільш ефективним та економічно вигідним рішенням. Система включає порожнистий стрижень, який використовується як бурильна колона при бурінні з промиванням водою, цементним розчином або продуванням повітрям. Цей стрижень має ліве або праве R- або T-різьблення, завдяки якому стрижень можна легко подовжити або під’єднати до стандартного бурового обладнання. Він виготовлений із безшовних або зварних сталевих труб. Різьблення стрижня накочують методом холодної прокатки, R-різьблення – відповідно до стандартів ISO, T-різьблення – відповідно до заводського стандарту. Порожні стрижні стикуються між собою за допомогою сполучних муфт.
Наші стандартні з’єднувальні муфти мають запатентовану конструкцію, яка забезпечує плавну передачу ударної енергії від бурильного молотка до коронки. Кільце ущільнювача у центрального стопора сполучної муфти мінімізує витоку під час промивання при бурінні. Гайки мають сферичну форму як мінімум з одного боку. Така конструкція дозволяє компенсувати кут відхилення стовбура свердловини стосовно поверхні шайби.
Куполоподібні та плоскі шайби мають фаску навколо отвору, що забезпечує стійку посадку гайки.
Усі компоненти системи ретельно випробовуються на відповідність строгим заводським стандартам та стандарту ISO 9001. Таким чином забезпечується відповідність обладнання технічним характеристикам.
Втрачені бурові коронки значно підвищують ефективність процесу встановлення. З метою підвищення продуктивності та економічності продукції ми збираємо дані про проекти по всьому світу. Безперервна оптимізація наших бурових коронок забезпечує подальше підвищення швидкості проходки та якості коронки, водночас знижуючи виробничі витрати.
З метою підвищення корозійної стійкості на компоненти систем самозабурювання Minova MAI наноситься покриття, отримане методом гарячого цинкування, або подвійне покриття TwinCoat (цинкування і додатковий подвійний шар епоксидної смоли).
Виїзд фахівця для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші фахівці абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!
Ми гарантуємо якість своєї роботи!