Зміцнення (посилення) основ та фундаментів

Зміцнення (посилення) основ та фундаментів

Причини, що викликають необхідність зміцнення (посилення) основ та фундаментів

Чому виникає необхідність зміцнення та посилення основ (фундаментів) будівельних конструкцій.

Протягом тривалого терміну експлуатації будь-яка будова зазнає цілого ряду негативних зовнішніх впливів. Це і експлуатаційні навантаження, і вплив природно-кліматичних факторів, і безліч інших явищ природного та техногенного характеру, що сприяють зношуванню конструкцій. Таким чином, до певного терміну служби конструкції можуть перестати відповідати технічним вимогам і, більше того, руйнування та втрата несучої здатності окремих елементів може становити загрозу стійкості всієї споруди. Оскільки знесення будівлі і зведення на його місці нового далеко не завжди є економічно вигідним і доцільним заходом, то будівля піддається капітальному ремонту, в ході якого відновлюється цілісність і несуча здатність всіх конструкцій, що вимагають того, – робиться посилення.

Роботи з додаткового анкерного зміцнення габіонів (зміцнення схилу)

Роботи з додаткового анкерного зміцнення габіонів (зміцнення схилу)

Одним із методів зміцнення – ін’єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних сумішей у проблемні зони)  Залежно від проблеми ми (нагнітання) різних матеріалів, вибір залежить від характеру дефектів та завдання. Під час робіт застосовуються матеріали, відомої німецької фірми Minova GMBH, яка є безперечним лідером з виробництва якісних матеріалів для гідроізоляції та зміцнення. ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ: СМОЛИ І АКРИЛОВІ ГЕЛІ MINOVA/ ORICAІн'єкційні поліуретанові смоли та акрилові гелі (Німеччина) дозволяють забезпечити гідроізоляцію швів (у тому числі температурних і деформаційних), стиків, тріщин у будівельних конструкціях. узбіччя доріг і пірсів. ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ: СПЕЦІАЛЬНІ ЦЕМЕНТНІ СУМІШІ “MINOVA” Спеціальні суміші для ремонту відновлення та гідроізоляції бетону та залізобетонних конструкцій. Зміцнення та посилення. Спеціальні цементні суміші та розчини для зміцнення посилення Німецької компанії “MINOVA” Інформація використання.

Ін'єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних складів у проблемні зони)

Ін’єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних складів у проблемні зони)

Сутність технології полягає в наступному: у тілі конструкції пробурюються отвори, в які за допомогою ін’єкційного насоса під тиском нагнітається спеціальна суміш. Частинки суміші настільки малі, що вони здатні проникнути в найменші пори та заповнити всі мікротріщини у структурі каменю. Завдяки особливим властивостям инъецируемого матеріалу після його застигання, характеристики міцності такої посиленої кладки будуть перевищувати проектні значення.

Зміцнення цегляної стіни цементним складом Мінотоп 25

Зміцнення цегляної стіни цементним складом Мінотоп 25

 

Для ремонту використовуються як суміші на основі мікроцементу, так і суміші на основі епоксидної смоли. Перевага застосування цементної суміші полягає в тому, що матеріал, що ремонтується заповнюється схожою за своїм походженням речовиною (принцип ремонту подібного подібним). Звідси – максимально можливий високий показник адгезії та зв’язування ослабленої конструкції в єдиний елемент, що сприймає навантаження. Високі властивості міцності епоксидної смоли говорять самі за себе. Потрапляє в структуру каменю смола виступає як склеювальний компонент. Після затвердіння смоли висока міцність конструкції, що ремонтується, збережеться на десятки років, а подальші деформації припиняться. Застосування таких матеріалів, як епоксидна смола та високоміцні мікроцементи, однаково ефективне також у разі ремонту активних та неактивних тріщин. Принцип роботи знов-таки полягає в ін’єктуванні. Тільки спочатку тріщина розшивається, тобто влаштовується невелика штраба, необхідна для збільшення площі зчеплення з ремонтною сумішшю, а потім штраба закривається безусадковим цементним розчином, який дозволить нагнітатись надалі і не виходити з тріщини, а також частково запобігає подальшому розкриттю. Наступним і головним кроком у процесі ремонту є ін’єктування сумішшю під кутом до тріщини таким чином, щоб заповнилося все тіло тріщини і всі пори та порожнечі, що є в її зоні. У цьому випадку стосовно кладки з повнотілої керамічної цегли використання епоксидного розчину буде набагато ефективнішим у порівнянні з цементним.

Так виглядає кам'яний грунт після ін'єктування поліуретанової смолою КарбоПур WF (CarboPur WF) (вид структурного склеювання тріщини)

Так виглядає кам’яний грунт після ін’єктування поліуретанової смолою КарбоПур WF (CarboPur WF) (вид структурного склеювання тріщини)

Такий метод має назву структурного склеювання тріщини. Крім того, додатковою мірою посилення може бути пристрій поперечного армування, коли вздовж тріщини з встановленим кроком монтуються арматурні стрижні. Однак потрібно розуміти, що при великому обсязі тріщин таке зміцнення створить істотне додаткове навантаження на основу. Коли під загрозою руйнування основи будівлі, тобто. його фундамент, виробляється посилення, яке найчастіше виконується спільно з посиленням і ґрунтів під конструкцією фундаменту. Технологій посилення фундаментів досить багато, вибір конкретної залежить як від стану, виду, характеристик конструкції самого фундаменту та ґрунтової основи, так і від цілей посилення. Наша компанія виробляє посилення основ та фундаментів методом цементації. Суть методу полягає у бурінні отворів (свердловин) під гострим або прямим кутом у ґрунті через тіло фундаменту з наступним заповненням цих отворів складом на основі мікроцементів. Склад розподіляється у ґрунті, заповнюючи порожнечі, а після затвердіння сприяє збільшенню міцності. Заповнені цементним розчином свердловини, що пробурені з певним кроком, відіграють роль каркаса, що також зміцнює конструкцію. Пропонуємо звернути увагу на: Однокомпонентні поліуретанові смоли CarboStop:

Еластичні двокомпонентні поліуретанові смоли CarboCrackSeal:

Двокомпонентні поліуретанові смоли CarboPur, що розширюються:

Анкера Minova, що забурюються

Анкера німецького виробника Minova – це успішне рішення кріплення для нестійких ґрунтів, таких як пісок, гравій, мул і глина, а також для м’якої та середньої тріщинуватості скельних утворень. У ході реалізації проектів стикаються з рядом різних умов, анкера Minova, що само забурюються, слід розглядати як основне виробниче рішення.  

Анкери, що самозабурюються, та їх застосування

Рішення від виробника Minova MAI SDA спеціально розроблене для оптимізації установок, з урахуванням будь-яких проектних потреб. Буріння отвору відбувається в грунті, що руйнується, або пухкій породі з одноразовою коронкою і порожнистим стрижнем, а після буріння відбувається ін’єкція цементним розчином або смолою через порожнистий стрижень в навколишню порожнину – це є кращим рішенням для підвищення продуктивності.  
Схема пристрою додаткового анкерного кріплення підпірних стінок з габіонними конструкціями.

Схема пристрою додаткового анкерного кріплення підпірних стінок з габіонними конструкціями.

Minova MAI SDA має 3 основні сфери застосування: Зміцнення схилів. Цей процес проводиться для зміцнення нестійких порід/ґрунтів, які зазвичай тестуються перед встановленням «стрижневого кріплення». При рихлому і вивітряному грунті використовуються SDA для швидкого і простого способу установки, в порівнянні з традиційними методами. Фундаменти з мікропалями. Мікроспаї Minova MAI SDA це буроін’єкційні палі, що складаються з введеного розчину з арматурного стрижня анкера Minova MAI SDA. Вони можуть встановлюватися в місцях з обмеженою внутрішньою висотою стелі, обмеженою можливістю доступу полегшеного бурового обладнання з низьким рівнем шуму та вібрації та з мінімальною підготовкою майданчика. MAI SDA, успішно встановлюються в багато типів грунтів, у тому числі гірську породу, і витримують навантаження, що розтягує і стискає. Великою перевагою є поєднання буріння та цементації, що уможливлює забезпечення високої продуктивності при будівництві пальових фундаментів. Будівництво тунелів. Анкери Minova MAI SDA, що самозабурюються, є найбільш економічним рішенням для зміцнення контуру тунелю і установки випереджуючого кріплення тунельного вироблення в четвертинних відкладах і пухких породах.

Виїзд фахівця для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші фахівці  абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!

Ми гарантуємо якість своєї роботи!

cgip@ukr.net

+38 (044) 351 12 74, +38 (067) 504 99 69

Телефонуйте просто зараз!

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція WhatsApp

Гідроізоляція WhatsApp