Зміцнення ґрунту

Способи зміцнення ґрунтів

Зміцнення та стабілізація ґрунту (зміцнення схилів, берегових ліній водойм, інженерний захист)

Проекти дорожнього та цивільного будівництва потребують міцних основ, ґрунтів подальшого будівництва. Адже від основи залежить витримуюча здатність, а значить і термін експлуатації об’єкта.

Стабілізація та зміцнення ґрунтів

Стабілізація та зміцнення ґрунтів

Зміцнення (стабілізація) ґрунту є одним із найскладніших та трудомістких процесів у всій будівельній індустрії. Якісно виконати зміцнення ґрунтів здатні лише спеціалізовані компанії, які мають відповідні ресурси: штат досвідчених фахівців, спецтехніку та сучасні технології.

Ми допоможемо вирішити проблеми зміцнення та посилення! Консультація безкоштовна. Виїзд спеціаліста для огляду. Телефонуйте! +38 (044) 419 90 16, +38 (067) 504 99 69

Зміцнення та стабілізація ґрунту (зміцнення схилів, берегових ліній водойм, інженерний захист)

Зміцнення та стабілізація ґрунту (зміцнення схилів, берегових ліній водойм, інженерний захист)

Зміцнення ґрунту може проводитися як при будівництві нової будівлі на складних ґрунтах, так і при ремонті і реконструкції споруд (фундаментів, опор, основ), що просіли або покосилися, а також при різкій зміні характеристик ґрунту через появу великої кількості вологи. Стабілізація ґрунту включає зміну однієї або декількох властивостей ґрунту спільно з використанням методів модифікації для поліпшення як фізичних, так і механічних властивостей ґрунту для конкретних застосувань шляхом контрольованої зміни текстури, пластичності, структури та міцності ґрунту.

Основна мета зміцнення та стабілізація ґрунту – зміцнити основу, яка буде здатна витримати розрахункове навантаження.

Переваги стабілізації ґрунту включають значне поліпшення довговічності та міцності а, отже, несучої здатності.

Нестійкі ґрунти, схильні до зсувів, насичені вологою піски є ненадійними підставами для будівництва, тому для їхньої підготовки застосовують різні методи зміцнення. Під закріпленням ґрунтів мають на увазі підвищення їх несучих характеристик та характеристик на міцність, водонепроникності та опору розмиву. Для кожного виду ґрунту використовують різні методи глибинного зміцнення.

Хімічне зміцнення ґрунтів

Хімічне зміцнення ґрунтів

Хімічне зміцнення ґрунтів

Метод хімічного зміцнення ґрунтів заснований на нагнітанні під тиском у ґрунт хімічної речовини – смоли. Для закріплення використовують різні матеріали (поліуретанові, силікатні) або інші види смоли, які твердіють під впливом хімічної реакції. Процес подачі смол у ґрунт здійснюється шлангом через анкерні системи, які пробурюються у ґрунт.

Хімічне зміцнення застосовується для посилення різних ґрунтів (скельні, великоуламкові, піщані, земляні, змішані), в результаті проведення робіт в залежності від використовуваного матеріалу максимум через декілька годин отримуємо тверду суміш ґрунту та смоли, яка має високу несучу здатність та необхідні характеристики на міцність. Ми рекомендуємо використовувати перевірену та якісну смолу компанії “Minova”.

Цементація ґрунту

Цементація ґрунту

Цементація ґрунту

Цементація ґрунту – найпоширеніший і найдешевший вид зміцнення ґрунтів під фундаментами. У спеціально визначених місцях проводиться буріння свердловин, а потім по порожніх шнеках проводиться закачування під великим тиском спеціальних цементних сумішей. Розчин проникає у всі щілини та порожнини та утворює шар монолітного міцного ґрунту. Даний метод застосовується для закріплення уламкових скельних відкладень великого та середньозернистого пісків, галечникових відкладень, а також для заповнення утворених у ґрунтах карстових порожнин.

Цементація ґрунту

Звести будинок на крутому схилі яру або пагорба – непросте завдання. Що ж робити, якщо відведена під будівництво територія має нерівний рельєф або має великий ухил? Сучасні технології дозволяють реалізувати кілька ефективних рішень, що перетворюють недоліки проблемної ділянки на переваги.

До технології цементації ґрунту вдаються в різних ситуаціях. Ґрунти на місці будівництва нової будівлі можуть виявитися слабкими або може існувати небезпека зсувів. Крім того, будівництво може проходити на схилі, біля яру, недалеко від водойм, або на болотистій місцевості. Дуже велику небезпеку для фундаменту є також підйом підземних ґрунтових вод.

Тампонування гірських порід методом цементації

Цементація ґрунтів (порід) – іноді єдиний вихід із становища у гірській справі. Цементація порід часто необхідна при підземних будівельних роботах, якщо по дорозі виникла область високорухливих ґрунтів. Цементацію гірських порід дуже широко застосовують у гірській промисловості (проходки вертикальних стовбурів шахт і рудників).

Цементація, заповнення та зміцнення проходки вертикальних стволів шахт та рудників

Цементація, заповнення та зміцнення проходки вертикальних стволів шахт та рудників

Обводненність гірських порід є одним із факторів, що знижує швидкість проходки вертикальних стовбурів шахт та рудників. Для попередження притоки підземних вод у стовбури, що споруджуються в міцних породах, застосовують тампонаж – штучне заповнення тріщин і порожнин у гірських породах різними тампонажними матеріалами через свердловини під тиском. Обводненність міцних гірських порід характеризується, як правило, тріщинуватістю, пористістю або закарстованістю. Залежно від характеру обводнених порід для їхньої гідроізоляції застосовують різні цементні суміші для заповнення та зміцнення.

Крім того, зміцнення ґрунтів цементацією потрібно виконати за будь-якого підвищення фактичного навантаження на фундамент. Це пов’язано, наприклад, з добудовою додаткових поверхів. Рекомендується воно і при профілактиці осадовості в будинках, що знаходяться у фазі будівництва або вже зведені та введені в експлуатацію. Цемент щільно заповнює собою будь-які порожнечі, чи то каверни в закарстованих породах, чи тріщини в фундаменті.

Чому цементація?

Технологія не нова, але варто відзначити, що цей метод досить універсальний, тому його можна дуже легко застосовувати на різних ґрунтах в різних технічних умовах.

Які переваги технології зміцнення методом цементації?

– виключається подальше осідання будівлі та виникнення тріщин, оскільки після посилення підошва фундаменту набуває додаткової опори;
– дії за цією технологією не порушують цілісність підстав;
– метод можна застосовувати у поєднанні з іншими технологіями;
– вирішуються проблеми ґрунтів найрізноманітніших типів;
– цементація ґрунтів дозволяє досягти високих показників міцності ґрунту за порівняно невеликий час;
– цей метод порівняно дешевий.

Анкерне кріплення

Ґрунтові анкери MINOVA MAI SDA

Купити ґрунтові анкери MINOVA MAI SDA

Розвиток висотного та підземного будівництва України вимагає на сьогодні влаштування котлованів глибиною до 25…30 м і більше. Надійне та економічне кріплення стін котлованів у цих умовах досягається за рахунок використання ґрунтових анкерів, довжина яких зросла до 10…50 м і більше. Крім промислового та цивільного будівництва ґрунтові анкери застосовуються також при будівництві об’єктів транспорту, гірничої промисловості, гідротехнічних споруд тощо.

Сучасна технологія анкерування з використанням ґрунтових анкерів Minova MAI SDA, що самозабурюються. Висока ефективність цих анкерів доведена при бурінні в незв’язному ґрунті  або пухкій гірській породі і полягає у використанні одноразової бурової коронки і порожнистого сталевого стрижня з подальшою цементацією спільно з навколишнім ґрунтом, при цьому буріння і цементація, як правило, проходять одночасно, що істотно підвищує продуктивність та знижує тривалість виконання робіт.

Зміцнення ґрунтів

Зміцнення ґрунтів

Самозабурювальні ґрунтові анкери Minova MAI SDA крім кріплення котлованів, підпірних стін і тунелів застосовують також як буро-ін’єкційні мікропалі при влаштуванні/підсиленні фундаментів, а також при закріпленні схилів як ґрунтові нагелі. При цьому технологія виконання робіт при влаштуванні ґрунтових анкерів, мікропаль або нагелів принципово нічим не відрізняється.

Використання ґрунтових анкерів, що самозабурюються, Minova MAI SDA

Використання ґрунтових анкерів, що самозабурюються, Minova MAI SDA

Чому ми рекомендуємо самозабурювальні системи Minova MAI?

Компанія Minova MAI GmbH пропонує широкий асортимент високоефективних продуктів та послуг у сфері підтримки та зміцнення ґрунту, а також великий спектр рішень для стабілізації схилів, ґрунтового проектування, тунелебудування, гірничої промисловості та рекультивації земель. Наші унікальні технології є результатом більш ніж 40-річного досвіду у виробництві та постачанні геотехнічних продуктів та послуг, а також спеціалізованих рішень, адаптованих до вимог наших клієнтів. Виробниче підприємство Minova MAI GmbH, розташоване в Австрії, відповідає найвищим промисловим стандартам та має сертифікати ISO 9001, 14001 та 18001. Компанія Minova MAI GmbH входить до групи Minova, що належить корпорації Orica.

Самозабурювальну систему Minova MAI можна використовувати як самозабурювальний анкер для ґрунтів і гірських порід

Самозабурювальну систему Minova MAI можна використовувати як самозабурювальний анкер для ґрунтів і гірських порід

Самозабурювальну систему Minova MAI можна використовувати як як самозабурювальний анкер для ґрунтів і гірських порід (SRN), так і як самозабурювальні мікропалі (MIP). Дані геотехнічні системи призначені для армування нестабільних ґрунтів, таких як пісок, гравій, мул, глина, а також м’яких, напівтвердих та тріщинуватих порід. Для проектів такого роду системи Minova MAI є найефективнішим та економічно вигідним рішенням. Система включає порожнистий стрижень, який використовується як бурильна колона при бурінні з промиванням водою, цементним розчином або продувкою повітрям. Цей стрижень має ліве або праве R- або T-різьблення, завдяки якому стрижень можна легко подовжити або приєднати до стандартного бурового обладнання. Він виготовлений із безшовних або зварних сталевих труб. Різьблення стрижня накочують методом холодної прокатки, R-різьблення – відповідно до стандартів ISO, T-різьблення – відповідно до заводського стандарту. Порожні стрижні стикуються між собою за допомогою сполучних муфт.

Наші стандартні з’єднувальні муфти мають запатентовану конструкцію, яка забезпечує плавну передачу ударної енергії від бурильного молотка до бурової коронки. Кільце ущільнювача у центрального стопора сполучної муфти мінімізує витоку під час промивання при бурінні. Гайки мають сферичну форму як мінімум з одного боку. Така конструкція дозволяє компенсувати кут відхилення стовбура свердловини стосовно поверхні шайби.
Куполоподібні та плоскі шайби мають фаску навколо отвору, що забезпечує стійку посадку гайки.
Усі компоненти системи ретельно випробовуються на відповідність строгим заводським стандартам та стандарту ISO 9001. Таким чином забезпечується відповідність обладнання технічним характеристикам.
Втрачені бурові коронки значно підвищують ефективність процесу встановлення. З метою підвищення продуктивності та економічності продукції ми збираємо дані про проекти у всьому світі. Безперервна оптимізація наших бурових коронок забезпечує подальше підвищення швидкості проходки та якості коронки, водночас знижуючи виробничі витрати.
З метою підвищення корозійної стійкості на компоненти самозабурювальних систем Minova MAI наноситься покриття, отримане методом гарячого цинкування, або подвійне покриття TwinCoat (цинкування та додатковий подвійний шар епоксидної смоли).

Виїзд спеціаліста для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші спеціалісти абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!

Ми гарантуємо якість своєї роботи!

cgip@ukr.net

+38 (044) 419 90 16, +38 (067) 504 99 69

Телефонуйте просто зараз!

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція WhatsApp

Гідроізоляція WhatsA