Затопило підвальне приміщення?
Затопило підвал?
Що робити, якщо у підвалі вода?
Затопило підвальне приміщення. Протікання? Що робити?
Вода у підвалі з’явиться, якщо гідроізоляція фундаменту зроблена неправильно.

Що робити, якщо у підвалі вода?
Важливо розуміти, що “Фундамент будівлі” – це найважливіша складова будь-якої будови, яка зазнає найбільшого навантаження. Саме тому від його надійності і залежатиме тривалість служби та експлуатації будь-якого будівельного об’єкту.

Затопило підвал. Протікання? Що робити?
Вологи може бути небагато, тільки стіни сирі, а може і так, що калюжі на підлозі і повний потоп. Це залежить від того, скільки вологи «за бортом».
Гідроізоляція вже побудованих підвальних приміщень становить певну складність з кількох причин:
- Більшість гідроізоляційних матеріалів повинні укладатися із зовнішнього боку ізольованої стіни (фундаменту). А для підвальних приміщень, у яких зовнішня поверхня стін та підлог знаходиться в ґрунті, доступ до неї дуже утруднений, а часто й неможливий.
- Часто грунтові води не просто підходять до поверхні фундаментної конструкції, а створюють певний натиск. Тому вогкість підвальних приміщень може викликатися не просто капілярним підсмоктуванням вологи, а й тиском зовнішніх ґрунтових вод.
- Практично всі гідроізолюючі матеріали – як рулонні, так і обмазувальні, ефективні тільки при притискному тиску води, коли ж тиск ґрунтових вод зворотний, він викликає відрив матеріалу, покладеного всередині підвалу, що тягне за собою неминуче просочування вологи всередину підвального приміщення.
Як же боротися з вологою у підвальних приміщеннях?
Ін’єкційні технології
Ін’єкційні технології дозволяють відновлювати водонепроникність здатність конструкцій з бетону, залізобетону та цегляної кладки.
При реконструкції та ремонті заглиблених підвалів та паркінгів, транспортних та каналізаційних тунелів, а також інших гідротехнічних споруд, коли немає можливості проведення робіт для влаштування зовнішньої гідроізоляції, виникають питання відновлення чи посилення несучої здатності та гідроізоляції будівельних конструкцій.
Для вирішення подібних проблем давно і успішно використовуються відомі в будівельній практиці по всьому світу ін’єкційні технології.
Технологія ін’єкційної гідроізоляції вимагає, щоб склади були легкорухливими та пластичними, добре текли, змочували та вбиралися у будівельні матеріали. Всім цим вимогам відповідають спеціальні ін’єкційні матеріали.
Кожен розчин має унікальні характеристики і застосовується для вирішення певних завдань.
Основною проблемою при підготовці до проведення робіт з ін’єктування є правильний вибір технології та матеріалів, що визначає надійність та якість виконаної роботи.
Застосовуються такі ін’єкційні матеріали: поліуретанові, поліакрилатні, епоксидні смоли та цементні склади. Ці матеріали характеризуються довговічністю, хімічною стійкістю, екологічною безпекою.
Однокомпонентні поліуретанові смоли CarboStop:
Еластичні двокомпонентні поліуретанові смоли CarboCrackSeal:
Двокомпонентні поліуретанові смоли CarboPur, що розширюються:
Трикомпонентні акрилатні смоли CarboCryl:
Органомінеральні смоли:
Якщо взяти до уваги, що ін’єкційні технології — досить дороге інженерне рішення в гідроізоляції, витратні матеріали, обладнання, кваліфікації персоналу, але в більшості випадків подібне рішення є єдиним можливим. Вирішення проблем за допомогою ін’єктування дозволяє усунути проблеми, що виникли (усунути протікання та проникнення води) збільшити довговічність будівельного об’єкта, знизити витрати на подальший період експлуатації, розширити функціональні можливості використання об’єкта. Ці технології відпрацьовані та часто застосовуються при ремонті тунелів, паркінгів, пандусів, дорожніх розв’язок та інших заглиблених підземних споруд, системи тунелів метрополітену, технічних шахт та колодязів.
Обмазувальна гідроізоляція
Обмазувальна гідроізоляція являє собою покриття поверхні різними мастиками, однокомпонентними або двокомпонентними еластичними складами завтовшки від 2 мм до 5 – 6 см.
Існує кілька способів захисту будівлі від дії вологи. Одним з найдоступніших у плані вартості та використання є обмазувальна гідроізоляція. Вона має на увазі покриття поверхонь спеціальною речовиною, яка не пропускає воду всередину приміщень. Варіант може використовуватися для робіт усередині та зовні приміщень. При правильному виконанні всіх етапів процесу захисний шар витримує тиск води до 0,2 МПа.
Обмазувальна гідроізоляція використовується для зовнішньої гідроізоляції будівлі – обробка фундаменту для захисту від ґрунтових вод, обробка плоского даху для захисту від опадів . Також використовується для внутрішньої гідроізоляції – обробка стін підвалу, обробка підлоги та стін ванної кімнати. За допомогою обмазувальної гідроізоляції закриваються тріщини на стінах. Досить, як відбувається гідроізоляція панельних будинків. Збоку вони виглядають як розрізнені на прямокутники коробки.
Також на основі бітуму можуть використовуватися інші речовини, які характеризуються великою довговічністю та низкою інших важливих властивостей. Існує безліч варіантів, кожен з яких має свої переваги та недоліки:
- Матики на основі бітуму, змішані з полімерами. За властивостями схожі на звичайний бітум, але служать довше.
- Гарячі мастики. Головна перевага – невисока ціна, але для робіт речовину потрібно сильно розігрівати.
- Холодні мастики. Такі речовини виготовляються з урахуванням органічних розчинників. Їх можна використовувати лише зовні приміщення.
- Речовини на водній основі. Абсолютно безпечні для здоров’я людини, тому такі мастики можна використовувати і для внутрішньої обробки.
- Матеріали з основою з бітуму та латексу (рідка гума). Примітні простотою та високою швидкістю створення гідроізоляційного шару. Це один із найкращих варіантів, за допомогою якого можна обробити до 1000 кв. м за один день.