Як захистити приміщення від плісняви, грибка?
Як захистити приміщення від цвілі, грибка?
Чому в приміщенні грибок?
Є багато причин, через які в приміщенні може з’явитися грибок. Недостатнє опалення в холодну пору року, погана або несправна роботи вентиляційної системи, а також надмірна вологість у приміщенні. Причиною грибка також може стати погана гідроізоляція.
Ми допоможемо вирішити проблеми з гідроізоляцією будь-якої складності! Консультація безкоштовна. Виїзд спеціаліста для огляду. Телефонуйте! +38 (044) 351 12 74, +38 (067) 504 99 69
Поява вогкості, зазвичай, наслідок порушення технологічного процесу гідроізоляції під час будівництва приміщення, чи руйнація ізоляції від часу. Основна причина появи грибка (цвілі) порушена ізоляція, гідроізоляція та герметизації робочих («холодних») швів, вводів інженерних комунікації, стиків та примикань. Подібні проблеми не виникаю, якщо всі технологічні процеси зроблено правильно. Особливо це небезпечно, якщо вогкість і пліснява з’явилася в громадських місцях кухнях посудомийних ванних кімнат, а також стінах житлових кімнат. Адже пліснява несе за собою пряму загрозу здоров’ю людини.
Різні види цвілевих грибів можуть виробляти низку шкідливих речовин. Виділяються ними алергени та мікротоксини — потенційно токсичні і можуть вплинути на стан здоров’я людини. Так, низка досліджень показує, що вплив спор цвілевих грибів на відносно здорових осіб може стати причиною розвитку респіраторних захворювань. А такий вплив на дитину може сприяти розвитку у нього астми в подальшому житті.
Алергія на цвілеві гриби асоціюється з симптомами, схожими з такими при інших видах алергії на речовини, що містяться в повітрі, наприклад, при полінозі. Вони включають в себе: нежить, свербіж носа, першіння в горлі, чхання, сльозотеча. Крім того, у осіб, що страждають від астми, а також від алергії на плісняві гриби, при контакті може відбутися напад астми.
Що ж робити, якщо з’явився грибок?
Насамперед, поверхню, уражену грибком необхідно очистити від нього механічно. Якщо цвіль проникла неглибоко, досить просто, наприклад, зняти шпалери і очистити стіну від грибка шпателем або металевою щіткою. Якщо цього недостатньо, те, що вдієш, необхідно знімати шар штукатурки до самого бетону або цегли.
Після цього поверхню обробляють антисептиком, щоб убити суперечки гриба, інакше є можливість появи грибка повторно. Це можуть бути різні спеціальні розчини як, наприклад, Сіанол А50.
Рідина неодноразово наноситься на заражену грибком поверхню з проміжками кілька годин.
Усі роботи необхідно проводити, дотримуючись запобіжних заходів. Працювати в приміщенні, що добре провітрюється, застосовувати індивідуальні засоби захисту.
Після цього стіну чи стелю повністю висушують. Тепер можна наносити штукатурку, клеїти шпалери і таке інше. Тобто робити нормальний ремонт вашого приміщення.
Якщо ж ступінь ураження (глибина проникнення) грибком невелика, досить просто обробити поверхню антисептичним засобом (наприклад Сианол А50).
Якщо ж проблему вологості так просто не вирішити і все-таки потрібно робити додаткову гідроізоляцію.
Погана гідроізоляція фундаменту
Ґрунтові води можуть підніматися на висоту до 1,5 м. У цьому випадку перешкодою їм є горизонтальна гідроізоляція фундаменту. Якщо такої гідроізоляції немає, ґрунтова волога проникає у стіни будівлі. Її сліди можна бачити над плінтусом усередині будинку, на зіпсованих шпалерах і штукатурці, що обвалилася внизу стіни, в сирих і покритих пліснявою кутах. Щоб уникнути наслідків поганої гідроізоляції фундаменту, потрібно забезпечити додаткову гідроізоляцію або створити її з нуля, якщо про неї не подбали під час будівництва. Коли зводять будинок без підвалу, поверх цоколя фундаменту зазвичай кладуть горизонтальну гідроізоляцію, яка захищає стіни від капілярного проникнення вологи. Якщо цього не зробили вчасно, доведеться вирити навколо будинку траншею, очистити стіни від бруду та зробити вертикальну гідроізоляцію фундаменту (рулонну або обмазувальну).
Погана гідроізоляція підвалу
Погана гідроізоляція підвалу може призвести не тільки до намокання стін, а й до затоплення підвалу. Зазвичай його стіни роблять із бетону чи цегли, і вони поєднані із стрічковим фундаментом. Грунтові води, стикаючись з поверхнею стін, що мають пористу структуру, проникають усередину і стають джерелом вогкості та плісняви як у підвалі, так і в приміщеннях над ним.
Щоб ліквідувати ці явища слід гідроізолювати підлогу, стелю та стіни підвалу, попередньо очистивши їх від грибка та цвілі та продезінфікувавши спеціальним розчином, який запобігає появі органічних нальотів, а шви затерти цементним розчином.
Якщо в стінах є відверті протікання, їх треба усунути, завдаючи склади, що швидко твердіють, або виконати ін’єкційну гідроізоляцію. Для подальшої обробки стін та стелі потрібно використовувати протисольові бар’єри, пенетруючі (проникні) просочення та гідрофобізатори, що належать до обмазувальних ремонтних матеріалів.
Порушення роботи водостічної системи
Основна причина цього явища – засмічення або руйнування ринви або ринви. У цьому випадку дощова вода потрапляє на стіни і вони намокають.
Щоб захистити стіни від вологи, використовують штукатурки на цементній основі, мастики, водостійкі мінеральні суміші та гідрофобізатори. Останні значно зменшують витрату лакофарбових та просочувальних матеріалів, а покриттям, утвореним фарбами на водній основі, надають водовідштовхувальні властивості.
Якщо потрібно захистити будівлі зовні, то краще використовувати фасадну фарбу – емаль КО – 168
Фарба має добрі показники до застосування в умовах підвищеної вологості. Фасадна термостійка емаль КО-168 призначена для зовнішнього фарбування фасадів будівель та споруд. Використовується як захисне та декоративне покриття будівельних матеріалів (бетону, азбоцементу, дерева, цегли та ін.).
Застосовується для фарбування різноманітних трубопроводів, панелей та різної споруди, що працює в умовах змінних температур, високої вологості, різноманітних промислових виділень. Емаль КО-168 тепло-, морозо-, атмосферо-, світло-, вологостійка, водонепроникна, зберігає паро- та повітропроникність, перевершує вітчизняні аналоги за часом висихання. Має високу адгезію до будівельних поверхонь (матеріалів).
Вартість, як правило, залежить багатьох факторів (площа приміщення, матеріали, а також ступінь ураження грибком). Ціна може коливатися 50грн за 1 кв. метр і більше.
Знайте, що якщо цвіль облаштувалася в будинку давно і з нею не вдається впоратися самотужки, то слід вдатися до допомоги фахівців.
Пам’ятайте, що пліснява може легко повернутися, якщо ви не дотримуватиметеся основних правил – у приміщенні має бути сухо і добре провітрюване.
На закінчення слід зазначити, що як окремі захисні заходи, так і комплекси заходів з гідроізоляції та гідрофобізації споруд продовжують їм життя і зберігають наше здоров’я.
Звертайтесь! Наші експерти дадуть відповідь на всі ваші запитання.
Виїзд фахівця для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші фахівці абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!
Ми гарантуємо якість своєї роботи!
+38 (044) 351 12 74, +38 (067) 504 99 69
Телефонуйте просто зараз!