Укріплення

Причини, що викликають необхідність укріплення (посилення) основ та фундаментів

Чому виникає необхідність укріплення та посилення основ (фундаментів) будівельних конструкцій?

Протягом тривалого терміну експлуатації будь-яка будова зазнає цілого ряду негативних зовнішніх впливів. Це й експлуатаційні навантаження, й вплив природно-кліматичних факторів, і безліч інших явищ природного та техногенного характеру, що сприяють зношуванню конструкцій. Таким чином, до певного терміну служби конструкції можуть перестати відповідати технічним вимогам і, більш того, руйнування та втрата несучої здатності окремих елементів може становити загрозу стійкості всієї споруди. Оскільки знесення будівлі і зведення на його місці нового далеко не завжди є економічно вигідним і доцільним заходом, то будівля піддається капітальному ремонту, в ході якого відновлюється цілісність і несуча здатність всіх конструкцій, що вимагають того, – проводиться посилення.

Роботи з додаткового анкерного укріплення габіонів (укріплення схилу)

Роботи з додаткового анкерного укріплення габіонів (укріплення схилу)

Коли потрібні роботи з укріплення (посилення):

  • зміна фізико-механічних характеристик ґрунтів у процесі експлуатації будівель;
  • ушкодження фундаментів;
  • розвиток нерівномірних облог основи, що спричиняють значні деформації в конструкціях будівель;
  • зміна схеми будівлі та збільшення навантажень.

Ми допоможемо вирішити проблеми з ремонтом та відновлення конструкцій з бетону будь-якої складності! Консультація безкоштовна. Виїзд спеціаліста для огляду. Телефонуйте! +38 (044) 419 90 16, +38 (067) 504 99 69

Наші пропозиції щодо укріплення (посилення)

Одним із методів укріплення є  ін’єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних сумішей у проблемні зони).   Під час робіт застосовуються матеріали, відомої німецької фірми Minova GMBH, яка є безперечним лідером з виробництва якісних матеріалів для гідроізоляції та укріплення.

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ: СМОЛИ І АКРИЛОВІ ГЕЛІ MINOVA/ ORICAІн'єкційні поліуретанові смоли та акрилові гелі (Німеччина) дозволяють забезпечити гідроізоляцію швів (у тому числі температурних та деформаційних), стиків, тріщин у будівельних конструкціях. укріплення укосів, узбіччя доріг і пірсів.

 

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ: СПЕЦІАЛЬНІ ЦЕМЕНТНІ СУМІШІ “MINOVA” Спеціальні суміші для ремонту відновлення та гідроізоляції бетону та залізобетонних конструкцій. Укріплення та підсилення. Спеціальні цементні суміші та суміші для укріплення посилення Німецької компанії “MINOVA” Інформація використання.
Ін'єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних сумішей у проблемні зони)

Ін’єктування (нагнітання спеціальних смол та цементних сумішей у проблемні зони)

Суть технології полягає в наступному: у тілі конструкції пробурюються отвори, в які за допомогою ін’єкційного насоса під тиском нагнітається спеціальна суміш. Частинки суміші настільки малі, що вони здатні проникнути у найменші пори та заповнити всі мікротріщини у структурі каменю. Завдяки особливим властивостям матеріалу після його застигання, характеристики міцності такої посиленої кладки будуть перевершувати проєктні значення.

Укріплення цегляної стіни за допомогою цементної суміші Мінотоп 25

Укріплення цегляної стіни за допомогою цементної суміші Мінотоп 25

Для ремонту використовуються суміші на основі мікроцементу, також  суміші на основі епоксидної смоли. Перевага застосування цементної суміші полягає в тому, що матеріал, що ремонтується, заповнюється схожою за своїм походженням речовиною (принцип ремонту подібного подібним). Звідси – максимально можливий високий показник адгезії та зв’язування ослабленої конструкції в єдиний елемент, що сприймає навантаження. Високі властивості міцності епоксидної смоли говорять самі за себе. Потрапивши в структуру каменю, смола виступає як склеювальний компонент. Після затвердіння смоли висока міцність конструкції, що ремонтується, збережеться на десятки років, а подальші деформації припиняться. Застосування таких матеріалів, як епоксидна смола та високоміцні мікроцементи, однаково ефективні також у разі ремонту активних та неактивних тріщин. Принцип роботи також полягає в ін’єктуванні. Тільки спочатку тріщина розшивається, тобто влаштовується невелика штроба, необхідна для збільшення площі зчеплення з ремонтною сумішшю, а потім штроба закарбовується безусадковим цементним розчином, тим самим не виходячи з тріщини, а також запобігає подальшому розкриттю. Наступним і головним кроком у процесі ремонту є ін’єктування суміші під кутом до тріщини таким чином, щоб заповнилося все тіло тріщини і всі пори та порожнечі, що є в її зоні. В такому випадку стосовно кладки з повнотілої керамічної цегли використання епоксидного розчину буде набагато ефективнішим у порівнянні з цементним.

Так виглядає кам'яний ґрунт (зразок) після ін'єктування поліуретанової смолою КарбоПур WF (CarboPur WF) (вид структурного склеювання тріщини)

Так виглядає кам’яний ґрунт (зразок) після ін’єктування поліуретанової смолою КарбоПур WF (CarboPur WF) (вид структурного склеювання тріщини)

Такий метод називається структурним склеюванням тріщини. Крім того, додатковою мірою посилення може бути пристрій поперечного армування, коли вздовж тріщини з встановленим кроком монтуються арматурні стрижні. Однак треба розуміти, що при великому обсязі тріщин таке укріплення створить істотне додаткове навантаження на основу. Коли під загрозою руйнування основи будівлі, тобто, на його фундамент виробляється посилення, яке найчастіше виконується спільно з посиленням і ґрунтів під конструкцією фундаменту. Технологій посилення фундаментів досить багато, вибір конкретної залежить як від стану, виду, характеристик конструкції самого фундаменту та ґрунтової основи, так і від цілей посилення. Наша компанія виробляє посилення основ та фундаментів методом цементації. Суть методу полягає у бурінні отворів (свердловин) під гострим або прямим кутом у ґрунті через тіло фундаменту з наступним заповненням цих отворів суміші на основі мікроцементів. Суміш розподіляється у ґрунті, заповнюючи порожнечі, а після затвердіння сприяє збільшенню міцності. Заповнені цементним розчином свердловини, пробурені з певним кроком, грають роль каркаса, що також зміцнює конструкцію. Пропонуємо звернути увагу на:

Однокомпонентні поліуретанові смоли CarboStop:

Еластичні двокомпонентні поліуретанові смоли CarboCrackSeal:

Двокомпонентні поліуретанові смоли CarboPur, що розширюються:

Самозабурювальні анкери Minova

Анкери німецького виробника Minova – це успішне рішення кріплення для нестійких ґрунтів, таких як пісок, гравій, мул та глина, а також для м’якої та середньої тріщинуватості скельних утворень. У ході реалізації проектів стикаються з низкою різних умов, самозабурювальні анкери Minova слід розглядати як основне виробниче рішення. Самозабурювальні анкера та їх застосування Рішення від виробника Minova MAI SDA спеціально розроблене для оптимізації установок, з урахуванням будь-яких проектних потреб. Буріння отвору відбувається в ґрунті, що руйнується, або пухкій породі з одноразовою коронкою і порожнистим стрижнем, а після буріння відбувається ін’єкція цементним розчином або смолою через порожнистий стрижень в навколишню порожнину – це є кращим рішенням для підвищення продуктивності.

Схема влаштування додаткового анкерного кріплення підпірних стінок з габіонними конструкціями.

Схема влаштування додаткового анкерного кріплення підпірних стінок з габіонними конструкціями.

Minova MAI SDA має 3 основні сфери застосування: Зміцнення схилів. Цей процес проводиться для укріплення нестійких порід/ґрунтів, які зазвичай тестуються перед встановленням «стрижневого кріплення». При рихлому і вивітреному грунті використовуються SDA для швидкого і простого способу установки, в порівнянні з традиційними методами. Фундаменти з мікропалями: Мікропалі Minova MAI SDA – це буроін’єкційні палі, що складаються з введеного розчину з арматурного стрижня анкера Minova MAI SDA. Вони можуть встановлюватися в місцях з обмеженою внутрішньою висотою стелі, обмеженою можливістю доступу полегшеного бурового обладнання з низьким рівнем шуму та вібрації та з мінімальною підготовкою майданчика. MAI SDA, успішно встановлюються в багато типів ґрунтів, у тому числі гірську породу, і витримують навантаження, що розтягує і стискає. Великою перевагою є поєднання буріння та цементації, що уможливлює забезпечення високої продуктивності при будівництві пальових фундаментів. Будівництво тунелів. Самозабурювальні анкери Minova MAI SDA є найбільш економічним рішенням для укріплення контуру тунелю і установки випереджального кріплення тунельного вироблення в четвертинних відкладах і пухких породах.

Виїзд спеціаліста для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші фахівці абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!

Ми гарантуємо якість своєї роботи!

 

cgip@ukr.net

+38 (044) 419 90 16, +38 (067) 504 99 69

Телефонуйте просто зараз!

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Telegram

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція Viber

Гідроізоляція WhatsApp

Гідроізоляція WhatsApp