Гідроізоляція будівель та споруд
Гідроізоляція будівель та споруд
Гідроізоляція будівель – це комплекс будівельних робіт, в результаті яких всі елементи споруди одержують необхідний рівень захисту від атмосферної вологи та ґрунтових вод. Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють захищати стіни, фундамент, підвал, внутрішні перекриття та покрівлю будівель від надлишку вологи. За рахунок цього вдається уникнути підтоплення житлових та промислових об’єктів, а також появи у приміщеннях вогкості та плісняви.
Ми допоможемо вирішити проблеми з гідроізоляцією будь-якої складності! Виїзд та консультація спеціаліста для огляду – безкоштовно! Телефонуйте! +38 (044) 351 12 74, +38 (067) 504 99 69
Всі будівлі та споруди піддаються впливу вологи. Намокання будівель відбувається в результаті попадання вологи на стіни будівлі у вигляді опадів, з ґрунтовими водами, а також в результаті конденсації вологи в матеріалі стіни через температуру зовні і всередині будівель при експлуатації. Наслідком цього стає передчасне руйнування конструкцій, зниження їх теплоізоляційних властивостей та порушення мікроклімату приміщень. Ряд конструкцій через своє призначення працює в постійному контакті з водою. Це конструкції ванних, душових, басейнів. Як правило, у складних гідрогеологічних умовах працюють конструкції відкритих басейнів, вписаних у ландшафт ділянок заміських котеджів, тому помилки у виконанні їхньої гідроізоляції можуть викликати не тільки перезволоження навколишніх ґрунтів, а й заболочування ділянки. Підземні елементи будівлі-підвали, фундаменти також знаходяться під впливом вологи, особливо при високому рівні грунтових вод. Ґрунтові води можуть стати причиною розвитку грибків, плісняви та бактерій на фундаментах та підземних частинах будівель, а також призвести до виникнення протікання. Переважна більшість матеріалів будівельних конструкцій має пористу структуру, що досить добре пропускає воду, що є суттєвим недоліком. Волога, що заповнила пори, замерзаючи взимку, розширюється і руйнує матеріал підземної частини споруди на всю глибину намокання. У цьому полягає одна з основних причин руйнування фундаментів та інших конструктивних елементів, які не оброблені гідроізолюючими матеріалами або не вкриті на зиму.
Вибираючи спосіб гідроізоляції, необхідно, перш за все знати умови експлуатації будівлі, стан конструктивних елементів, пористість та міцність матеріалів, гідрогеологічну обстановку та зміни температурно-вологісного режиму. На цій підставі вибираються захисні склади з певними характеристиками.
Сучасний ринок гідроізоляції пропонує широку гаму різноманітних матеріалів, проте надійний гарантований результат можна отримати лише при правильному доборі матеріалів, їх сумісності та суворому дотриманні технології виконання робіт.
За принципом дії гідроізоляційні матеріали можна поділити на три основні групи:
1. Матеріали на основі цементів, що розширюються.
2. Матеріали проникаючої дії.
3. Матеріали, що працюють за принципом гідроізоляційних мембран.
Основні особливості та тенденція сучасного ринку гідроізоляційних матеріалів полягають у орієнтації ринку на екологічні матеріали, переважно на мінеральній основі.
При виборі способу та матеріалу для гідроізоляції треба виходити з причин та виду проникності конкретних конструкцій. Якщо вода просочується інтенсивно, по всій поверхні підлоги або стін або відбувається тріщиноутворення в результаті сильного напору води, необхідно застосовувати штукатурні розчини. Якщо просочування спостерігається крізь поодинокі тріщини, немає підпору ґрунтових води, що викликає утворення нових тріщин, то ефективними будуть водозупинні склади для аварійної ліквідації протікання. Якщо необхідна гідроізоляція поверхонь, через які немає постійної фільтрації під тиском ґрунтових вод або йдеться про гідроізоляцію приміщень, для яких небажано зменшення об’єму (ванни, душові тощо), оптимальне застосування гідроізолюючої суміші проникаючої дії. У ряді випадків для гідроізоляції можна використати перевірену технологію застосування матеріалів мембранного типу. При цьому з усього різноманіття необхідно вибрати матеріал, який забезпечить надійність гідроізоляції в діапазоні температур і деформацій.
Виїзд фахівця для огляду. Професійні майстри. Найсучасніші технології. Наші фахівці абсолютно безкоштовно розроблять технологію для вирішення Вашої проблеми!
Ми гарантуємо якість своєї роботи!
+38 (044) 351 12 74;
+38 (098) 300 03 10;
Телефонуйте просто зараз!