Матеріали для гідроізоляції підвалу

Матеріали для гідроізоляції підвалу

Матеріали та рішення зовнішньої та внутрішньої гідроізоляції підвалів

Гідроізоляція підвалу використовує різні матеріали, призначені для запобігання проникненню вологи та води в будівельну конструкцію. Вибір конкретного матеріалу залежить від багатьох факторів, таких як тип будівлі, глибина підвалу, характеристики грунту навколо будівлі та бюджет будівництва. Ось декілька популярних матеріалів, які використовуються для гідроізоляції підвалу:

  1. Бентонітові мати: Бентонітові мати (CEMtoben CS-Plus) – це гідроізоляційний матеріал багатошарового типу, який складається з поліпропіленового текстилю, з одного боку має тканий склад, а з іншого – неткану текстуру. Усередині між двома шарами розташовується натрієвий бентоніт у гранулах.
  2. Гідроізоляційні мембрани: (Гідроізоляційна мембрана Silver Seal)Властивості продукту CEMproof® SilverSeal – «активна» гідроізоляція поверхонь, розроблена спеціально для гідроізоляції будівельних споруд. CEMproof® SilverSeal є механічно укріпленою волокнистою масою PP-Vlies, причому нитки (жилки) РР оснащені засобом набухання. Волокна набухання є водопоглинаючим, активним полімером, який взаємодіє з водою (самозаліковуючий ефект).
  3. Проникаюча гідроізоляція: (Проникаюча гідроізоляція AQUAFIN-IC /АКВАФІН-ІЦ/) – це метод гідроізоляції, в якому спеціальні хімічні засоби або матеріали наносяться на поверхню бетону або інших будівельних матеріалів з метою проникнення в глибину пор і тріщин для запобігання проникненню вологи, води або шкідливих речовин. Основна ідея проникаючої гідроізоляції полягає в тому, щоб матеріал чи розчин проникнув у мікропори і тріщини будівельного матеріалу та створив невидимий гідрофобний (відштовхуючий воду) бар’єр всередині матеріалу.
  4. Обмазувальні мастики: Це можуть бути Бітумні мастики та Полімерні мастики. Мастики мають численні переваги, які роблять її популярним і ефективним матеріалом для захисту будівельних конструкцій від вологи та води.
  5. Ін’єкційна гідроізоляція (одно та двокомпонентні поліуретанові смоли). Ін’єкційні поліуретанові смоли та акрилові гелі дозволяють забезпечити надійну гідроізоляцію швів (у тому числі температурних та деформаційних), стиків, тріщин у будівельних конструкціях.
  6. Ущільнювачі: Гідрофільна гума (набухає при контакті з водою) Цей матеріал використовується для герметизації швів та стиків в різних будівельних і гідротехнічних конструкціях з метою запобігання протіканню води або інших рідин через їхні шви та з’єднання.

Вибір правильного матеріалу для гідроізоляції підвалу важливий, і він повинен враховувати конкретні умови вашого будівельного проєкту. Для досягнення найкращих результатів і максимальної ефективності гідроізоляції рекомендується консультуватися з фахівцями в області будівництва і гідроізоляції.